Jakaś sesja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Początek Przygody

Go down 
+3
Farcdie
Mamoru Suzumura
YakumoNagase
7 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
AutorWiadomość
Goro_Ryujin

Goro_Ryujin


Posts : 72
Join date : 06/08/2017
Age : 27
Location : Zjednoczone Emiraty Trójmiejskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptySob Wrz 16, 2017 11:47 pm

Jako, że do umówionej kolacji zostało jeszcze trochę czasu myśliwy postanowił spakować się przed podróżą. Przygotował całe swoje uzbrojenie: kilka kołczanów pełnych strzał, swój sprawdzony łuk, do którego zabrał kilka zapasowych cięciw, naostrzył nóż myśliwski i krótki sztylet, który miał zwyczaj nosić w bucie. Postanowił zabrać tez ostrzałkę i narzędzia przydatne w łuczarstwie. Następnie naszykował swój strój myśliwski i kilka zmian ubrania, w sam raz na różne warunki pogodowe. Zabrał lampę, oliwę i krzesiwo, dwie manierki wody i suszone jedzenie, które nie powinno zepsuć się w podróży a także ciasno zwinął i obwiązał liną ciepłą niedźwiedzią skórę do spania. Gdy wszytko było gotowe prawie nadszedł już czas kolacji Mikael czekał więc na nią niecierpliwie.


Ostatnio zmieniony przez Goro_Ryujin dnia Nie Wrz 17, 2017 3:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Iron

Iron


Posts : 39
Join date : 10/09/2017

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 4:07 am

Gorner wyruszył za miasto w celu kupna konia. Postanowił udać się do człowieka, któremu swego czasu podkuwał klacze i ogiery. Gorner przypomniał sobie, że ten człowiek przychodził do niego z dobrymi końmi. Dotarłszy do niego niestety go nie zastał. Gorner postanowił wrócić do domu, a potem się do niego udać przed kolacją u barona - tak, aby po zakupieniu konia być nawet przed czasem u barona. Spóźnienie się wyglądałoby zapewne nie najlepiej. Po powrocie do domu posilił się i zaczął wszystko szykować. Spakował narzędzia kowalskie, materiały do kucia, kamień do ostrzenia, dwie liny, dwie pochodnie, lampę, krzesiwo, trzy skóry - tak aby nie spać na ziemi, mieć czym się przykryć, jak też również potencjalną płachtę do prostego schronienia Do tego zioła, ubrania (zwykłe i ciepłe), prowiant na trzy dni i 3 napełnione manierki z wodą oraz inną, oddzielną z olejem do pochodni. Po tym zdł pancerz, odłożył miecz i tarcze, po czym się umył i ubrał się w wyjściowe ubranie. Ruszył również po konia. Podczas drogi będąc w mieście zobaczył zielarza wychodzącego ze stajni. Zanim zdążył coś powiedzieć, ten przemówił pierwszy.


Ostatnio zmieniony przez Iron dnia Nie Wrz 17, 2017 4:11 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Farcdie

Farcdie


Posts : 69
Join date : 10/09/2017
Age : 29
Location : Pół miasto, pół wieś

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 3:44 pm

Będąc zignorowanym przez właściciela wychodząc zauważa idącego w jego stronę Gornera
-Witaj kowalu będę miał do ciebie prośbę i ostrzegam uważaj na właściciela strasznie nie miły jest
A co do prośby czy masz na stanie jakiś porządny miecz?
Mój jest caly zniszczony i czy mógłbyś mi go naprawić?
I zaczęła się rozmowa.
Gorner - Co do konia wybieram się gdzie indziej. A co do miecza nie mam żadnego na stanie, ale mogę naprawić twój. Chodź ze mną po konia znam lepsze miejsce.
Stefan - oczywiście prowadź
Po rozmowie ruszyli i dotarli na miejsce. Przywitali się z gospodarzem i powiedzieli o co chodzi.


Ostatnio zmieniony przez Farcdie dnia Nie Wrz 17, 2017 4:03 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 3:53 pm

-Ano mam konie na sprzedaż-zwrócił się sprzedawca do gości.
-ale czego panowie dokładnie szukają?
Powrót do góry Go down
Iron

Iron


Posts : 39
Join date : 10/09/2017

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 4:10 pm

Gorner zwrócił się do gospodarza - Poszukujemy koni do długiej podroży oraz oporządzenia do nich. Ma pan na stanie dwa dobre konie na taką podroż? Ile wszystko będzie kosztować?
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 4:17 pm

-Daleka podróż...hmm a no mam dwa młode ogiery-powiedział.
-Za dwa i caly sprzęt do jazdy chce 20sztuk złota.
Powrót do góry Go down
Iron

Iron


Posts : 39
Join date : 10/09/2017

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 4:20 pm

Gorner.
- A co nam możesz o nich powiedzieć? Czy nie są narowiste? Czy to wałachy?
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 4:26 pm

-Za kogo ty mnie uważasz,co?Myślisz że jestem nie uczciwy i sprzedaje kiepskie konie?Możecie sobie znaleźć innego sprzedawce jeśli oskarżacie mnie ze nie potrafie oswoić konia.Wałachy?Kpisz sobie ze mnie?-odpowiedział rozgniewany sprzedawca.
Powrót do góry Go down
Iron

Iron


Posts : 39
Join date : 10/09/2017

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 4:32 pm

- Przepraszam, nie chciałem cię w żaden sposób urazić. Po prostu chiciałem czegoś się o nich odwiedzić... na temat ich charakteru. Znam pana, bo nieraz podkuwałem panu konie i wiem że posiada pan o nich ogromną wiedzę. Zna pan mnie i wie, że mi zdarza się czasami źle dobrać słowa.
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 6:09 pm

-Dobra,dobra.20 sztuk złota,bierzcie konie i więcej mi sie nie pokazywać.-odpowiedzial a następnie przeprowadził dwa brązowe konie.Mozna było zauważyć że są zadbane i w dobrej formie.
Powrót do góry Go down
Iron

Iron


Posts : 39
Join date : 10/09/2017

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:15 pm

-Dobra, bierzemy.
Po zakupie Gorner zwraca się do zielarza.
- Dobra, ja już jadę powoli do barona. Co do miecza... Przyjdź do mnie z nim jutro rano, bo dziś już nie dam rady raczej przez wzgląd na spotkanie u barona... nie wiem jak ty.
Powrót do góry Go down
Farcdie

Farcdie


Posts : 69
Join date : 10/09/2017
Age : 29
Location : Pół miasto, pół wieś

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:18 pm

- Ja udam się do domu przebrać w odświętny strój i na szybko przygotować do podróży, tak aby nie zapomnieć spakować rzeczy na jutro.
Powrót do góry Go down
Iron

Iron


Posts : 39
Join date : 10/09/2017

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:21 pm

- Dobra, to widzimy się u barona.
Po czym Gorner wsiadł na konia i ruszył na spokojnie w swoim kierunku. Miał całkiem sporo czasu do spotkania.
Powrót do góry Go down
Farcdie

Farcdie


Posts : 69
Join date : 10/09/2017
Age : 29
Location : Pół miasto, pół wieś

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:29 pm

Zielarz po tych słowach udał się do domu na koniu, umył przebrał w odświętny strój naszykował wszystkie rzeczy typu: zioła, pochwe na miecz, nóż, narzędzia potrzebne do zielarstwa i wytwarzania ziół, kociołek oczyścił i postawił obok reszty. Wybrał z szafy ubrania ciepłe, ponieważ idzie zima także zapasowe gdyby przemokły. Przygotował prowiant jak i wodę w dużych ilościach. Po wszystkim, żeby się nie spóźnić do barona spiął włosy w kucyk zamknął dom i ruszył na ucztę.
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:36 pm

O zmierzchu wszyscy bohaterowie byli już przed wielkim pałacem barona,po chwili wyszła z niego służka i zaprosiła ich do środka,po wejściu bohaterowie ujrzeli długi stół zastawiony najlepszym jedzeniem oraz drogim winem.Baron wskazał dłonią aby usiedli i zapytał.
-Jak sie czujecie po swojej misji?-z delikatnym uśmiechem na twarzy.
Powrót do góry Go down
Goro_Ryujin

Goro_Ryujin


Posts : 72
Join date : 06/08/2017
Age : 27
Location : Zjednoczone Emiraty Trójmiejskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:40 pm

Myśliwy rozejrzał się po otaczających go ludziach i odparł
-Wszyscy tu obecni jesteśmy zadowoleni, że udało się powstrzymać te zaginięcia. Teraz dzieci nie powinny już znikać. Choć może warto byłoby wzmocnić warty przy miejskich bramach i przykazać strażnikom żeby nie wypuszczali nikogo w nocy.
Powrót do góry Go down
Farcdie

Farcdie


Posts : 69
Join date : 10/09/2017
Age : 29
Location : Pół miasto, pół wieś

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:44 pm

Zielarz po rozejrzeniu się po sali odpowiada
-Na szczęście wszyscy wyszli z tego cało z nowymi wrażeniami
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:46 pm

-Tak też zrobię,ale powiedzcie mi kto za tym stał?-powiedział
-Ile wam.ten cały znahor zapłacił za milczenie?
Powrót do góry Go down
Farcdie

Farcdie


Posts : 69
Join date : 10/09/2017
Age : 29
Location : Pół miasto, pół wieś

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:52 pm

Zielarz po chwilowym namyśle odpowiada.
-Znachor nic nam nie płacił i za żadne milczenie- "lekkim oburzeniem się wypowiedział"- za tym wszystkim stał zwykły złodziejaszek, który podszywał się pod niby potwora. I wypraszam sobie nie jestem jakimś tam chłoptasiem, który za kase zrobi wszystko.
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 8:57 pm

-Powiedz mi zielarzu czemu miałbym wam wierzyć?Dodatkowo wysłałem przed trzema godzinami 6 swoich ludzi aby zabili znahora a Ci dalej nie wrócili...Nie uważasz że to dziwne?
Powrót do góry Go down
Goro_Ryujin

Goro_Ryujin


Posts : 72
Join date : 06/08/2017
Age : 27
Location : Zjednoczone Emiraty Trójmiejskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 9:03 pm

-Nie pozwolę żeby mordowano niewinnych ludzi! - myśliwy zerwał się z krzesła - musimy mu pomóc
Krzesło upadło na ziemię w momencie gdy Mikael był już w połowie drogi do drzwi
Powrót do góry Go down
YakumoNagase

YakumoNagase


Posts : 150
Join date : 10/07/2017
Age : 26
Location : Wielkie Cesarstwo Litewskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 9:08 pm

Drogę mysliwemu zagrodzilo dwóch strażników.
Wtedy Baron spokojnie powiedział do myśliwego
-Myślę że to raczej znahor zabił moich ludzi.Gdyby to oni zabili jego już dawno by wrócili.Dlatego też uważam że jest winny.-odpowiedział spoglądając na swoich gości.
Powrót do góry Go down
Goro_Ryujin

Goro_Ryujin


Posts : 72
Join date : 06/08/2017
Age : 27
Location : Zjednoczone Emiraty Trójmiejskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 9:11 pm

Myśliwy zatrzymał się i powoli odwrócił się do barona
- Niby w jaki sposób taki staruszek miałby zabić kilku osiłków? - zapytał z szyderstwem w głosie - Może wierzysz w magię i inne bajki dla dzieci, co?
Powrót do góry Go down
Mamoru Suzumura

Mamoru Suzumura


Posts : 81
Join date : 31/07/2017
Age : 25
Location : Wioska Niedźwiedzi w pobliżu Silvermoon

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 9:12 pm

<Górnik wstał od stołu nieco zbyt powolnym ruchem. Jego mina oraz postawa wyrażały głębokie niezadowolenie i pogardę.> - Jeśli istotnie tak się stało to w czym jest gorszy od barona mordującego rękami podwładnych człowieka na którego winę nie ma dowodów?
Powrót do góry Go down
Goro_Ryujin

Goro_Ryujin


Posts : 72
Join date : 06/08/2017
Age : 27
Location : Zjednoczone Emiraty Trójmiejskie

Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 EmptyNie Wrz 17, 2017 9:14 pm

Myśliwy spokojnym krokiem podszedł do wcześniej zajmowanego miejsca i oparł się pięściami o stół patrząc wyzywająco na barona.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Początek Przygody - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: Początek Przygody   Początek Przygody - Page 10 Empty

Powrót do góry Go down
 
Początek Przygody
Powrót do góry 
Strona 10 z 17Idź do strony : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Jakaś sesja  :: Pokój na osobnego RPG'a-
Skocz do: